середа, 29 січня 2025 р.

УКРАЇНОЮ ЖИЛИ, ЗА УКРАЇНУ ПОЛЯГЛИ

 

День, коли під Крутами відбувся бій з  російсько-більшовицькою ордою, назавжди залишиться в пам'яті українського народу як символ нескореного духу нації та юнацького самозречення. І не поразкою запам'ятається та трагічна подія, а відчайдушним прагненням перемоги, вповні яку здобуваємо ми тільки тепер. Подвиг героїв Крутів засвідчив наше бажання жити у своїй вільній Українській державі, готовність захищати її навіть ціною власних життів.

Ніколи Україні не забути юних нескорених душ. До дня пам'яті героїв Крут бібліотека підготувала виставку-пам'ять "Україною жили, за Україну полягли". На ній представлені книги, які повернуть вас до цієї історичної події.


понеділок, 27 січня 2025 р.

ГОЛОКОСТ. БІЛЬ ВТРАЧЕНИХ ПОКОЛІНЬ

 

Щороку, 27 січня Україна разом з усією світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту, оскільки саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни звільнили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

Головною мішенню були євреї, саме серед них було найбільше число жертв. Майже сім із кожних десяти євреїв у Європі вбили через їхню ідентичність.

Бабин Яр – місце пам'яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941 - 1943 роках. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року став символом "Голокосту від куль" і нацистської політики масового знищення людей в Україні.

З метою вшанування світлої пам'яті мільйонів безневинно убитих людей різних національностей у Мирненскій сільській бібліотеці-філії організована виставка-реквієм "Голокост. Біль втрачених поколінь".

Сьогодні зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства – Голокост. Але пам'ять залишається в документальному і художньому слові.

Читаємо. Вивчаємо. Пам'ятаємо.

субота, 25 січня 2025 р.

МАРУСЯ ЧУРАЙ – ГОЛОС І ДУША ПІСЕННОЇ УКРАЇНИ

 

Вона піснями виспівала душу,

Вона пісні ці залишила нам, - так говорить про Марусю Чурай письменниця Ліна Костенко.

400 років від часу народження Марусі Чурай (1625-1653), української поетеси, народної співачки часів Хмельниччини. Але і досі тривають суперечки: чи була Маруся, чи не була, бо не знайдено документів. Є тільки спогади, перекази і легенди. Перекази і легенди – свідки народної пам'яті – донесли до нас образ духовно багатої, творчо обдарованої натури. Славетна Маруся Чурай сама складала пісні й сама ж їх і співала. Їх співають і досі так, як співали понад чотириста років тому, крізь товщу століть вони пробилися символом любові й краси.

"Три віки ходять пісні, приписувані Марусі Чурай, по нашій землі, - три віки любові вже подаровано людям. А попереду вічність, бо велика любов і велика творчість – невмируща. Народна пам'ять шанобливо, у вигляді легенд і міфів, зберігає імена лише окремих, найбільш самобутніх піснетворців" - говорив М. Стельмах.

Сьогодні наша виставка-портрет "Маруся Чурай – голос і душа пісенної України" присвячена легендарній поетесі з Полтави Марусі Чурай.



середа, 22 січня 2025 р.

ОДНА, ЄДИНА, МОЯ УКРАЇНА!

 

Щороку, 22 січня, українці всього світу відзначають День Соборності України, вшановуючи світлу пам'ять про українських патріотів, що протягом віків боролися за свободу та соборність Української  держави. Єдність дарує непереможність! 22 січня, є великим святом об'єднання українських земель. Договір 22 січня 1919 року, що увійшов у історію як "Акт злуки", був обнародуваний у Києві на Софіївський площі. Це державне свято символізує єдність всіх українських земель.

До Дня Соборності України Мирненська сільська бібліотека-філія підготувала виставку-подорож "Одна, єдина, моя Україна!" Вона допоможе вам, хоч і віртуально, побувати в різних куточках нашої країни, познайомить з їх історією та сьогоденням.



четвер, 9 січня 2025 р.

ЖИТТЯ ВІДДАНЕ НАРОДОВІ

 

Сьогодні в «Публічній бібліотеці ім.Л.Новиченка» Липоводолинської селищної ради відбувся вечір-спомин, присвячений 150-тій річниці від дня народження Никанора Харитоновича Онацького – нашого земляка, художника і поета, засновника Сумського обласного художнього музею.

Для участі в заході Мирненська сільська бібліотека-філія підготувала виставковий стенд, присвячений життю і творчості Н. Х. Онацького. Його представила глядачам Наталія Анатоліївна Шульга.

Творча спадщина Никанора Харитоновича Онацького, який оспівував землю, де народився, розвивалася у буремні часи на зламі епох, є частиною великого надбання, що входить у золотий фонд української культури.

До150-тої річниці художника,поета, педагога, фундатора Сумського художнього музею в Мирненскій сільській бібліотеці-філії діє виставка-портрет "Життя віддане народові". На ній представлені матеріали і література про життя і творчість митця.