вівторок, 26 листопада 2024 р.

КНИГА – НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК

 

Книга була, є і буде найкращим подарунком для бібліотеки. Дуже приємно отримувати книги, особливо від авторів.

Ми щиро вдячні Сергію Коломійцю за подаровану нашій бібліотеці збірку авторських ліричних творів "Молитва матері". Автор у драматичній формі відображає доволі складні, а часом трагічні відносини батьків та дітей.

Бібліотекар та користувачі Мирненської сільської бібліотеки -філії щиро вдячні автору за подаровані книги, зичимо нам усім омріяної перемоги та миру. Сергію Коломійцю бажаємо натхнення, прихильності Музи та нових цікавих книг.

Запрошуємо користувачів завітати до бібліотеки, де на вас чекають цікаві, корисні, важливі книги.



субота, 23 листопада 2024 р.

ГОЛОДОМОР. МИ ПАМ'ЯТАЄМО

 

Сьогодні Україна і світ вшановує пам'ять жертвГолодомору 1932-1933 років. Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії,  яка немає терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам'яті українського народу.

Голод... Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

З метою вшанування пам'яті про всіх загиблих в страшні роки штучного голоду бібліотека підготувала виставку-скорботу "Голодомор. Ми пам'ятаємо". Інформативне наповнення виставки містить видання книг, в яких закарбовані спогади очевидців, свідчення у документах та дослідження істориків, які розкривають причини,  перебіг, масштаби та наслідки геноциду українського народу 1821-1923, 1932-1933, 1946-1947 років та художні твори, присвячені цій темі. А також тут містяться матеріали пошукової групи "Гарт" нашої місцевої школи, присвячені темі голодомору 1932-1933 років.



вівторок, 19 листопада 2024 р.

УКРАЇНА. ВІЙНА, ЩО ТРИВАЄ...1000 ДНІВ НЕЗЛАМНОСТІ

 

1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу та незалежність. Цей день – нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в Перемогу. Разом, завдяки нашим Захисникам і Захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі.

СХИЛЯЄМО ГОЛОВУ ПЕРЕД ТИМИ, ХТО ВІДДАВ СВОЄ ЖИТТЯ, І ДЯКУЄМО ВСІМ, ХТО БОРЕТЬСЯ СЬОГОДНІ ЗА НАШЕ МИРНЕ ЗАВТРА!

Запрошуємо всіх відвідати книжково-мистецьку виставку-пам'ять "Україна. Війна, що триває..." у нашій бібліотеці. Це можливість не тільки ознайомитися з літературою про війну, але й долучитися до вшанування пам'яті загиблих героїв.




субота, 16 листопада 2024 р.

ТОЛЕРАНТНІСТЬ ВРЯТУЄ СВІТ

 

Міжнародний день толерантності – свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили в Загальній  декларації прав людини, що проголошує неприйняття всіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

До цього дня в бібліотеці створено виставку-заклик  "Толерантність врятує світ". Сьогодні ми вкотрий раз переконуємося, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.

Але варто зрозуміти, що наше майбутнє залежить від нас та нашого вибору. Тож у ці дні, як ніколи, ми повинні толерантно ставитися до вибору інших. "Усі різні – усі рівні" гасло, яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.


вівторок, 12 листопада 2024 р.

МОЯ ЗБРОЯ – СМІХ

 

13 листопада виповнюється 135 років від дня народження українського письменника Остапа Вишні.

Упродовж життя він написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади і здобув всенародне визнання самобутнього майстра української сатири й гумору.

Започаткував у літературі новий жанр-усмішку, яка стала своєрідною візитівкою його творчості.

    Усмішки Остапа Вишні, манеру письма не сплутати ні з чиєю, бо він сміявся не з ненависті до людини, з любові до неї: "Ніколи не сміявся без любові до вас усіх, до сонця, до вітру, до зеленого листу! У моєму сміхові завжди бачив народ: хорошого чоловіка, привітну жінку, дівчину веселооку, дитину, бабу з дідом... І так мені хотілося,щоб веселі вони були, радісні, хороші...".

Переживши нелегкі часи репресій та заслань, він зберіг у своїй творчості світлу силу гумору, що лікує та надихає. Адже постать Остапа це  дарунок неба – сміятись крізь сльози. Основне завдання автора, яке він ставив перед собою дуже просте й складне: "Я дуже хочу, щоб мій народ усміхнувся, щоб хоч одна зморшка на його чолі розгладилась".

Правда ж неймовірно? Отож. Ще більше з життя і творчості гумориста ви дізнаєтеся з книг, які представлені на виставці-персоналії в Мирненскій сільській бібліотеці-філії. Всі книги наповнені відбірним гумором, що настояний на часі. Тож читайте українське, бо рідне слово надихає, розширює світогляд і збагачує душу. І на сам кінець, які б темні часи не були – усміхайтесь та радійте кожній миті життя. Бо гумор-національна ознака українців.

Чекаємо на відвідини нашої бібліотеки.