четверг, 25 ноября 2021 г.

ГОЛОДОМОР: ВЕЛИКА ТРАГЕДІЯ 30-х

 

Як свідчать наукові джерела, майже кожне століття позначене голодними роками, епідеміями, спустошливими війнами. Та найбільше втрат зазнала Україна в ХХ столітті. В 1932 -1933 роках українці пережили страшну трагедію – голод, який забрав життя мільйонів наших земляків. Жорстокість Голодомору полягає передусім у тому, що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю, він став результатом навмисної політики більшовицького режиму. Шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл, цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій тоталітарна система створила для українців умови, які були несумісні з життям.

До цієї трагічної дати в Московській сільській бібліотеці-філії виготовлено історичний щоденник «Голодомор: велика трагедія 30-х». До уваги відвідувачів книгозбірні представлені історичні свідчення про сумні факти історії України від українських та зарубіжних авторів, додаються свідчення очевидців голодомору з різних регіонів України, а також розповіді жителів нашого села.

Голодомор приніс не лише страждання і мученицьку смерть. Голодомор приніс на українську землю страх, який досі живе серед нас. Перед суспільством стоїть завдання глибокого переосмислення причин, масштабів  трагедії, гідного вшанування пам’яті мільйонів наших співвітчизників.






вторник, 23 ноября 2021 г.

СИВИМИ СТЕЖКАМИ СЕЛА ХОМЕНКОВОГО

 

За буденністю часто забуваються події та особистості, які присвятили свій життєвий шлях народові. Хочеться згадати нашого відомого земляка, художника, краєзнавця НИКАНОРА ОНАЦЬКОГО.

23 листопада 1937року день його розстрілу. З приводу цієі події в Сумському художньому музеї був проведений захід для спавжніх поціновувачів мистецта. Відвідувачі почули захоплюючі розповіді про художні надбання, розміщені у вистакових залах та у фонді музею, про життєвий та творчий шлях Никанора Онацького, про його сім'ю.

По запрошенню музейних працівників захід відвідала бібліотекар Московської сільської бібліотеки-філії "Публічної бібліотеки ім.Л.Новиченка" – СВІТЛАНА ГАРКАВА.

Для присутніх у залі було педставлено неопубліковані раніше документи із життя Н.Х.Онацького, уродженця х. Хоменкового Московського старостинськоо округу. Бібліотекарем була виготовлена збірка матеріалів про батьківщину Онацького "Сивими стежками села Хоменкового" та презентована Сумському музею.