понедельник, 21 сентября 2020 г.

ДАНИНА ШАНИ НИКАНОРУ ОНАЦЬКОМУ

         В цьому році виповнюється 145років з дня народження Никанора Онацького та 100 – річчя від дня заснування Сумського художнього музею його імені. В с. Хоменковому Московського старостинського округу відбулося торжественне встановлення та відкриття  пам’ятного знаку художнику, краєзнавцю та великому музейщику Н.Х.Онацькому. Ця подія відбулася завдячуючи клопіткій праці та ентузіазму учителів Берестівського навчального закладу Ніні та Олексію Шеденкам, та учням 11 класу. Нова туристична локація з’явилася на місці народження та проживання нашого земляка Никанора Онацького в рамках проєкту «Арт-пам’тники Липоводолинщини» під керівництвом Н.В.Шеденко.

Серед численних запрошених на цей захід була запрошена бібліотекар Московської сільської бібліотеки С.Гаркава. Відбулося дуже цікаве та корисне знайомство із працівниками Сумського художнього музею, які були присутні на відкритті пам’ятного знаку. Під час діалогу з ними я дізналася про дуже цікаві речі з життєдіяльності музею, про їх творчі заходи та нові пошуки. В свою чергу музейщиків зацікавили невідомі їм матеріали та факти про Н. Онацького, що зберігаються в сільській книгозбірні. В ході спілкування з науковцями музею ми домовились про можливу подальшу співпрацю. На згадку про цей неординарний захід  працівники музею подарували бібліотеці нову брошуру «Сумський художній музей ім. Н.Онацького» та ювілейну листівку, виготовлені до 100-річного ювілею Сумського музею.

Всі запрошені та присутні цього сонячного осіннього дня щиро дякували організаторам та надхненникам Н. та О. Шеденкам за важливий та цікавий захід.









среда, 16 сентября 2020 г.

ДО ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

 У ці вересневі дні багато років тому на території Сумщини точилися бої за визволення нашого краю від нацистських загарбників. Наряду з діючими бойовим частинами вели запеклу боротьбу з ворогом підпільники та партизанські з’єднання. Величні та героїчні бойові рейди здійснювалися партизанами на Сумщині під проводом С.Ковпака та інших бойових командирів. Відомі факти і про підпільну боротьбу з фашистами і на території нашого району, зокрема, діяло партизанське підпілля в Беєвому. Там були і жителі с. Московського. Багато наших земляків зложили голови за свободу свого краю.

Вшановуючи ті нелегкі роки визвольної війни та героїв, які навіки залишилися лежати в землі, в Московській сільській бібліотеці організовано тематичний стіл-вшанування «Зорять у граніті вічні солдати, їх болями пам’ять жива». Також у бібліотеці проведено роботу по оновленню списку загиблих односельчан, де вказано відомості про місце загибелі солдата, місце захоронення або відомості, що загинув в полоні чи пропав безвісти.

  Своєю роботою бібліотекарі нагадують про історичні події свого краю, про загиблих героїчних своїх земляків.